ÜCRETSİZ TESLİMAT 250 TL VE ÜZERİ SİPARİŞLERDE
Menü
Hesabım
Sepetim
Filtre
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat

Yüzücü Mayosu Modelleri

Amatör veya profesyonel her yüzücü için en önemli plaj elbisesi yüzücü mayosudur. Hem kadın hem erkek yüzücüler için çok geniş ürün yelpazesi olan yüzücü mayoları, normal mayolara göre farklı özellikte üretilmektedir.

Yüzücü mayoları genç, yaşlı, kadın erkek her kesime hitap eder. Yüzücülerin performansını arttırmak için üretilen mayolar özel olarak tasarlanır. Yüzücü mayosu tercih ederken kullanım alanı, kumaş, model gibi pek çok kriter göz önüne alınır.

Yüzücü Mayosu Özellikleri Nelerdir?

Yüzücüler diğer insanların havuzda veya plajda giydikleri mayolardan daha farklı özellikteki mayoları tercih etmektedirler. Mayolar yüzme hızını etkilemektedir.

Yüzme keyifli olmasının yanı sıra yorucu bir spordur. Hatta insanı koşmaktan daha fazla yorar. Bunun nedeni koşu sırasında etrafınızın hava ile kaplı olması, yüzerken ise etrafın su ile çevrelenmesidir.

Suyun sürtünme katsayısı havaya oranla 800 kat fazladır. Durum böyle olunca yüzücülerin giydikleri mayo tercihinde dikkat edilmesi gereken çok fazla nokta vardır. Gelin birlikte bu noktaları inceleyelim;

  • Şekil: Yüzücü mayosu tercih edilirken öncelikle su içerisinde kayma konusunda yardımcı olan kumaşlardan üretilmiş olması gerekmektedir. Buradaki en önemli nokta yüzme mayosu seçeneğinin hidrodinamik şeklidir. Mayonun üretildiği malzeminin yüzücünün vücudunu en düzenli şekilde sıkıştırması ve bu sayede sürtünmeyi azaltması beklenmektedir. Bu mayo seçenekleri yüzücülerin kaslarında laktik asit birikimini azaltmaya yardımcı olur. Laktik asit birikimi yorgunluğa neden olduğundan yüzücüler için asla istenmeyen bir durumdur.
  • Malzeme: Suya dayanıklı yani hidrofobik mikrofilament kumaşlardan üretilmiş mayolar %8 oranla sürtünmeyi azaltmaktadır. Yüzme için mayo tercihinizi bu kumaşlardan tercih ettiğinizde kumaş suya karşı direnç gösterir ve yüzücünün vücudundan suyu uzağa iterek su içerisinde daha hızlı hareket etmesini sağlar.
  • Dikişler: Mayonun dikişi çok önemli değil gibi görünse de, aslında yüzme konusunda hayati öneme sahip konulardan biridir. Bağlanmış dikişler, geleneksel olan dikişler üzerinde sürtünmede %6’lık bir düşüşe yol açar.

Yüzücülerin Farklı Alanlar İçin Tercih Edebilecekleri Mayo Seçenekleri Nelerdir?

Sporcu mayosu farklı amaçlar için üretilen seçeneklerdir. Yüzücü mayoları tercih ederken ne için ve nerede kullanacağınız sorularına vereceğiniz cevap çok önemlidir. Doğru mayoyu seçmek için tercih edebileceğiniz yüzücü kıyafeti seçeneklerini şu şekilde sıralayabiliriz;

Antreman Mayosu

Antreman yaparken kullanılması için üretilen mayo seçenekleridir. Normal mayolara göre daha dayanıklı ve yüzme dinamiklerine uygundur. Antremanda kullanıldığı için vücudu aşırı sıkmaması gerekmektedir. Bunun yanında çabuk kuruyan modeller tercih edilmelidir.

Ağırlık Mayosu

Drag suit olarak adlandırılan bu mayolar yüzme dinamiklerini bozmadan suyu içerisine hapseder ve ağırlık sebebi ile yüzmeyi zorlaştırır.

Yarış Mayosu

Kompress yapan ve sürtünmeyi azaltan mayo seçenekleridir. Materyalleri sebebiyle çok dayanıklı değildir. Sadece yarış esnasında kullanılan modellerdir.

Wetsuit

Özel müsabakalarda kullanılan mayo seçenekleridir. Diğer mayolardan daha kalındır bu nedenle vücudu sıcak tutarlar. Su sıcaklığının yüzme için uygun olmadığı yerlerde tercih edilir.

Trisuit

Triatlon yapılırken kullanılan mayonun bisiklet sürmek için kalça içerisinde yer alan pedi vardır. Hızlı kuruyan kumaştan üretilen mayonun amacı yüzme, bisiklet ve koşu sporlarını tek kıyafetle yapmaktır.

Renklerine Göre Kadın Yüzücü Mayoları Nelerdir?

Profesyonel yüzücü mayosu seçerken dikkat edilen en önemli konu kalitelisidir. Kaliteden asla ödün vermeyen Ayyıldız’da istediğiniz kalitede kadın yüzücü mayosu seçeneklerini bulabilirsiniz. Teninize en çok yakışacak renk seçeneklerinin yer aldığı modelleri şu şekilde sıralayabiliriz;

  • 5019 Siyah ve Sarı Yüzücü Mayosu: İnce sünger kaplı, biyeli ve iki askılı kadın yüzücü mayosu %80 polyamid ve %20 elastan kumaştan üretilmiştir.
  • 5019 Lacivert ve Turkuaz Yüzücü Mayosu: Mayosunda renk uyumundan hoşlananların en beğendiği renklerden biri olan yüzücü mayosunun içerisinde kendinizi çok rahat hissedeceksiniz.
  • 5019 Saks ve Turuncu Yüzücü Mayosu: Plajda ve havuzda farklı renk mayolardan hoşlananların beğeneceği renkli yüzücü mayo seçeneği ile kendinizi hem çok şık hem de çok rahat hissedeceksiniz.
  • 5019 Lacivert ve Turuncu Yüzücü Mayosu: Lacivert ve turuncunun muhteşem uyumu yüzerken kendinizi çok iyi hissetmenizi sağlayacak.

En Şık ve Rahat Kadın Yüzücü Mayosu Modelleri Ayyıldız’da

Kaliteli, şık ve rahat kadın yüzücü mayo modelleri Ayyıldız’da sizleri bekliyor. Yüzücü mayosu fiyatları konusunda da iddialı ürünlerle müşterileriyle buluşan Ayyıldız’da aradığınız tüm mayo ve bikini modellerini bulabilirsiniz. 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.