Hesabım
Sepetim
Filtre

{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}

{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}

Marka

Model

{{ FILTER.NAME }}

Fiyat

Havuz Aksesuarları

Sağlık açısından pek çok faydası bulunan yüzme sporu için havuzlar hem yaz hem de kış aylarında aktif olarak kullanılıyor. Pek çok sporda olduğu gibi yüzme için gerekli olan havuz malzemeleri de kullanıcıların olmazsa olmazları arasında yer alıyor. Bugün havuzda yüzecek kişiler kişiye özel malzemeleri olmadan hareket etmezken, birçok havuzda da kullanılması gereken malzemeler konusunda kurallar bulunuyor.

Havuzda yüzerken kullanılan malzemeler kişinin hem yüzme deneyimini iyileştiriyor hem oluşabilecek enfeksiyon risklerini en aza indirgiyor hem de havuz hijyeni açısından önem taşıyor. Kişinin kendine özel olarak seçtiği tüm malzemelerin kalitesi de alınacak faydanın maksimize edilmesini sağlıyor. Türkiye’de Ay-Yıldız (ayyildiz.com.tr) tarafından satışa sunulan havuz aksesuarları ise hem çeşit hem de kalite açısından kullanıcısından tam not alıyor. Mayo ve bikini gibi yüzme kıyafetlerinin yanı sıra iç giyim ve ev giyim konusunda da geniş bir koleksiyona sahip olan firma deniz ve havuz modasına da yön veriyor.

En Çok Kullanılan Havuz Malzemeleri Nelerdir?

Yüzme havuzları onlarca kişi tarafından kullanılan yerler olduğu için kişi hem kendi hem de ortak alanı kullandığı kişilerin sağlığını düşünerek hareket etmek durumundadır. Bu bakımdan da havuzlarda kullanılan kişiye özel malzemeler büyük önem taşır.

En çok kullanılan malzemeler arasında ise ilk sırada havuz bonesi yer alır. Öyle ki günümüzde pek çok havuzda bonesiz yüzmek yasaklanmıştır. Bone kullanmanın da farklı açılardan gerekliliği bulunmaktadır. Bone takan kişinin saçları havuz suyundaki klordan daha az etkilenerek, sertleşme ve saçın yıpranması gibi durumlar oluşmaz. Diğer yandan yüzme esnasında dökülen saçlar havuzların filtrelerini doldurarak suyun temizlenmesi konusunda sorun çıkarır. İşte yüzücülerin bone kullanması bu sorunun önüne geçilmesini sağlar.

Havuz boneleri kadın, erkek ve çocuklar için farklı beden ve modellerle üretilirken kişilerin sadece ihtiyacını değil zevkini de karşılamış oluyor. Kadınlar için fırfırlı ve çiçekli modeller yer alırken, erkekler için sadece koyu ve sade modellerde boneler üretiliyor. Daha küçük boyutlarda üretilen çocuk bonelerinde ise tek renk modellerin yanı sıra renkli desenler de bulunuyor. Bununla birlikte havuz bonelerinin üretiminde kumaş ve elastik malzemeler kullanılıyor.

Havuzlarda sıklıkla kullanılan aksesuarlar arasında kulak tıkacı da ilk sıralarda yer alıyor. Özellikle hassas bünyeye sahip olan pek çok kişi oluşabilecek enfeksiyonları önlemek adında havuzdayken kulak tıkacı kullanıyor. Yine burun tıkacı da sağlık açısından büyük önem taşıyor. Havuz suyunun burna ve genze kaçmasını engelleyen burun tıkaçları hem olası sağlık sorunlarını engelliyor hem de yüzücülerin daha rahat etmesini sağlıyor.

Plaj havlusu ise yüzme malzemelerini tamamlayan en önemli aksesuarlar arasında yer alıyor. Havlunun kullanım alanı ve gerekliliği tartışılmazken kişinin tarzını yansıtan modellerle havuz modasına da yön vermiş oluyor.  

Havuz Malzemesi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Yüzme havuzunda kullanılan malzemelerin sağlık açısından önemi yadsınamaz bir gerçekken kullanılan malzemelerin kalitesi de konuyu başka bir boyuta taşıyor. Özellikle kişinin bedenine tam temas halinde olan burun ve kulak tıkaçlarının iyi kalitede ve sağlığa uygun malzemelerden üretilmesi büyük önem taşıyor.

Bununla birlikte kullanılan malzemelerin kişinin bedenine uygun olması kullanım sırasındaki konforu büyük oranda etkiliyor. Tam ölçülere göre alınan kulak ve burun tıkaçları suyun geçişini tamamen engellerken sorunsuz bir yüzme deneyimi yaşanmasını sağlıyor.

Havuz malzemelerini seçerken kalite, model ve beden konusunda dikkatli olunmasının yanı sıra fiyat açısından da değerlendirilmesi gerekiyor. Alınan ürünün kalitesinin ve markasının piyasada yer alan diğer ürünlerle karşılaştırılması bütçe açısından önem taşıyor.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.