Hesabım
Sepetim
Filtre

{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}

{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}

Marka

Model

{{ FILTER.NAME }}

Fiyat

Uzun Kollu Kadın Pijama Takımları

Pijama takımı çeşitleri özellikle kadınların en sevdiği ev kıyafetleri arasında yer alıyor. Günün yorgunluğunu atmak için sabırsızlanan kadınlara uyku sırasında sağladığı konforla, keyif veren pijama takımları kendisine gösterilen ilgiyi sonuna kadar hak ediyor.

Kadın pijama takımı modelleri kişinin fiziksel özelliklerine, zevkine ve mevsim şartlarına göre değişiklik gösterebiliyor. Örneğin özellikle havaların serin olduğu dönemlerde en çok tercih edilenler uzun kollu pijama takımı çeşitleri oluyor. Bununla birlikte yaz aylarında da ince kumaşlarla üretilen pijamalar kadınlar tarafından tercih edilebiliyor.

Bu kapsamda uzun kollu anne pijama takımı çeşitlerinin yaz kış fark etmeksizin kullanıldığını söyleyebiliyoruz. Zira her kıyafette olduğu gibi pijamalar da ihtiyaçlara yönelik alınırken, kimi zaman kişisel zevkler, kimi zaman sağlıkla ilgili durumlar kimi zaman ise içinde bulunulan bölgenin hava koşulları pijamanın kısa kollu veya uzun kollu olması konusunda dikkate alınan etkenler oluyor.

Pijama Takımlarında Hangi Kumaşlar Tercih Edilmeli?

Bir pijama takımının üretildiği kumaş onun sunduğu konforda neredeyse yüzde elli oranında etkili olurken, diğer yüzde ellilik oran ise pijamanın modelinde saklıdır. Ancak yine de kumaş kalitesinin bir tık daha öne geçtiğini düşünülmektedir. Zira ortalama 8 saat boyunca süren gece uykusu sırasında vücuda temas eden pijamanın terletmemesi ya da serin havalarda üşütmemesi gibi konular kullanılan kumaş türü ile yakından alakalıdır.

Uzun kollu pijama takımları bayan kullanıcılar tarafından en çok kullanılan pijama modellerinden biridir. Bu tarz pijamaları alırken kumaşta bakılması gerek ilk şeylerden biri de kumaşın doğal malzemelerden üretilmiş olmasıdır. Zira sentetik kumaşlar, uyku sırasında aşırı terlemeye neden olurken, özellikle sıcak günlerde pişik gibi can sıkıcı durumlara yol açabilir.

Pijama takımlarında kullanılan en popüler kumaşlardan biri pamuklu kumaşlardır. Cildin nefes almasını sağlayan bu kumaş türleri terlemenin önüne geçmekle birlikte oluşan teri de emerek ekstra bir konfor sağlar. Bu da uyku kalitesini artırarak gün içinde kendinizi daha iyi hissetmenize katkı sağlar. Pijama takımı uzun kollu olarak tercih edildiğinde de yaşanılan konfor değişmez. Zira pamuklu kumaşlar vücut ısısını dengede tutmayı sağlayan özelliklere sahiptir.

Pamuktan daha esnek olan, yumuşak dokusu ve nefes alabilen yapısı ile kullanım kolaylığı sağlayan viskon kumaşlar da pijama takımları için vazgeçilmezler arasındadır. Viskon kumaşlarla üretilen uzun kollu pijama takımı kadın kullanıcılar için önemli bir yer tutarken her mevsim aynı rahatlığı yaşanabilmesini mümkün kılıyor. 

Pijama takımlarında özellikle kış aylarında tercih edilen kadife kumaş ise kullananlarda bağımlılık yaratacak seviyede bir memnuniyet sağlıyor. Düz ve fitilli kumaşlardan üretilen uzun kollu kadın pijama modelleri, gece boyunca sıcacık kalmayı sağlarken, kadife kumaşın tende bıraktığı yumuşak dokunuş hissi kolay kolay başka şey ile değiştirilemiyor.

Tende keyif veren bir his bırakan ipek ve saten kumaşlar da kadın pijama takımlarının üretiminde sıklıkla kullanılıyor. İnce yapısı ve pürüzsüz parlak yüzeyi ile şık bir görünüm sağlayan saten kumaş pamuk ve viskon kumaşa oranla daha az hava alan bir yapıya sahip olsa da diğerlerine oranla daha fazla nem emici bir özelliğe sahiptir.

Kadın Pijama Takımı Fiyatları Ne kadar?

Kadın pijama takımı fiyatları, genellikle üretilen materyallere ve satışa çıktığı sezona göre değişiklik gösteriyor. Fiyatlardaki bu değişikliğin temel kaynağında ise tercih edilen kumaşların kalitesi yer alıyor. Ayyildiz.com sitesinde satışa çıkarılan tüm kadın pijama takımı uzun kollu modeller, kaliteli kumaşlar ile modern tasarımlarla bir araya gelerek oluşturuluyor.

Uzun kollu kadın pijama yakımı çeşitleri model açısından da birçok farklı şekilde üretiliyor. Önden düğmeli modellerin yanı sıra yaka kısmı düğmeli modeller de en çok tercih edilen pijama takımı modelleri arasında yer alıyor. Diğer yandan, yuvarlak yaka pijama takımı, V yaka pijama takımı ve yakası dantelli pijama takımları da kadınların severek kullandığı uzun kollu pijama takımları arasında gösteriliyor. Pijama takımlarının üstleri bu şekilde yaka ve önden açılma şekline göre sınıflandırılırken, pijama altlarında beli lastikli ve bağlamalı modeller sıklıkla kullanılıyor.

Kadife, saten, pamuk ve viskon gibi birbirinden kaliteli kumaşlarla üretilen kadın pijama takımı çeşitleri sezonun trend renkleri ve desenleri kullanılarak üretiliyor. Bununla birlikte kimi modellerde pijama üstü tek renk olurken, alt tarafı karışık desenli veya renkli olarak tercih edilebiliyor. Ev içinde de şık olmayı tercih eden kadınlar birbirinden çık pijama takımı içerisinden kendisine ve bütçesine en uygun ürünleri seçiyor.

Hem sıcak ve konforlu bir uyku hem de bütçe için ideal olan bayan pijama takımı ucuz uzun kollu modelleri kış aylarının favori ev kıyafetleri arasında yer alıyor. Bu tarz ürünlerde fiyatların kendi segmentindeki ürünlere oranla daha uygun olmasına ise seri sonu koleksiyonlarında yer alması neden oluyor. Uygun fiyatlı pijama takımı almak isteyen ancak kaliteden de ödün vermeyi göze alamayan pek çok kişi markaların sezon sonu indirimlerini tercih ediyor.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.