Hesabım
Sepetim
Filtre

{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}

{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}

Marka

Model

{{ FILTER.NAME }}

Fiyat

Straplez Mayo Modelleri

Modeline göre sınıflandırılan mayo modelleri arasında yer alan straplez mayo çeşitleri şık görünümleri sayesinde kadınlar tarafından en çok tercih edilen deniz kıyafetlerinin başında gelmektedir. Straplez mayolar tek parça mayo şeklinde tasarlandığı gibi straplez mayokini ve iki parça straplez bikini modellerinde de üretilmektedir. Ayrıca straplez elbise mayo modelleri de oldukça şık ürünler olarak plajlarda ve havuz başlarında karşımıza çıkmaktadır.

Straplez Mayo Nedir?

Straplez mayonun tanımını yapmak için öncelikle “straplez” kelimesinin anlamını açıklamak gerekir. İngilizce karşılığı strapless olan bu sözcük, strap ve less kelimelerinin birleşiminden oluşur.

Strap İngilizcede “askı, şerit, kayış” anlamında kullanılır. Less ise “daha az, eksik, içermeyen” sözcüklerine karşılık gelir ve kelimelerin sonuna getirildiğinde o kelimenin belirttiği nitelikten yoksunluk anlamı taşır. Dolayısıyla strapless sözcüğü “askısız” olarak dilimize çevrilebilir.

Türkçedeki telaffuzu ile straplez mayo, sütyen, elbise ve bluzlar için kullanılır. Strapless mayo da üst kısmında askı bulunmayan kadınların kullandığı deniz kıyafetlerinin genel adıdır.

Straplez Mayonun Özellikleri

Askısız mayo adıyla da bilinen straplez mayo çeşitlerinin diğer mayo ve bikinilerden farklı özellikleri bulunmaktadır.

  • Straplez mayoların göz çarpan ilk özelliği, bu mayolarda askı bulunmamasıdır.
  • Bu mayoların çoğu modelinde askılar takılıp çıkarılır şekilde mayonun yanında müşteriye sunulur. Askı yedeği olan bu modellerde askıların geçirileceği mayonun iç kısmına saklanmış ilmek şeklinde gizli kopçalar bulunur. Yedek askılar boyundan ya da omuzdan geçirilecek şekilde tasarlanmıştır.
  • Straplez mayoların sırt kısmı diğer mayolara göre daha yüksek olur. Bunun nedeni mayonun kaymasını önlemektir.
  • Bu mayo modelinde göğüs kısmını alttan ve üstten tutması için kaymaz silikonlar kullanılır. Bu silikon tabaka tene tutunarak mayonun kullanıcı üzerinden kolayca çıkmasını önler.
  • Straplez modellerde göğüs bölgesi ile sırttan geçen şerit ya da kumaş oldukça sıkıdır. Bu da mayonun kaymasını önlemek amacını taşır.
  • Mayoları straplez seçmenin avantajı güneşlenildiğinde askı izinin çıkmamasıdır.
  • Straplez mayolar oldukça şık, çarpıcı ve cesur ürünlerdir.

Straplez Mayoyu Kimler Tercih Etmeli?

Mayo modelleri arasında seçim yaparken ilk kriteriniz vücut tipinize uygun bir ürün seçmek olmalıdır. Çünkü her mayo tüm vücut tiplerine uymaz ve bu uyumsuzluk rahatsız hissetmenize ve konforlu şekilde hareket edememenize neden olur. Ayrıca bedeniniz ile ahenkli olmayan bazı mayo modelleri yüzmenize de engel teşkil edebilir.

Straplez mayo seçiminde ise göğüs büyüklüğü çok önemlidir. Bu mayo çeşidini küçük göğüslü kadınların tercih etmesi doğru olacaktır. Özellikle straplez destekli bikini modelleri ve göğüs kısmında büzgü bulunan straplez mayolar hem göğüslerinizi olduğundan büyük gösterecek hem de şıklığınıza şıklık katacaktır.

Büyük göğüslü kadınlar için straplez modeller pek de uygun değil. Çünkü büyük göğüslerde toparlayıcı askılara ihtiyaç duyuluyor. Straplezin temel özelliği askısız olmasıdır.

Dolayısıyla büyük göğüslü kadınlarda straplez modeller göğsün sarkık ve daha aşağıda gibi gözükmesine neden olabiliyor. Ayrıca askısız mayo çeşitleri göğüsleri olduğundan daha büyük gösterdiği için genel estetiği de bozabiliyor.

Ayyıldız Straplez Mayo Modelleri

Dünya standartları gereği en kaliteli mayo kumaşları %80 Polyamid %20 Elastan içerir. Kalitesi ile bilinen Ayyıldız’ın tüm mayoları gibi straplez mayo çeşitleri de bu orana tam uyum gösteren kumaşlardan üretiliyor. Yıllarca giyebileceğiniz Ayyıldız straplez mayo modelleri içinde straplez mayokini ve tek parça mayoların ağırlıklı olduğu bir koleksiyonla sizlere sunuluyor. Suyu iten, çabuk kuruyan ve karışımındaki yeterli miktardaki elastan sayesinde bedene tam oturan bu mayolar oldukça şık parçalar.  

Ayyıldız Straplez Mayo Renkleri

Ayyıldız’ın straplez mayoları farklı desen ve renklerde üretiliyor. Son yılların trendi olan retro esintileri barındıran bu desenlerden en sevilenleri bitki, çiçek ve etnik figürlerin yer aldığı straplez mayo modelleri ile geometrik desenli askısız modeller.

Desenli modellerde en çok yeşil ve yeşilin farklı tonları, canlı turuncu ile çarpıcı kırmızılar, kahverengi, sarı, mavi ile beyaz çizgiler ve pembe renk geçişleri bulunan renkli modeller tercih ediliyor. Ayrıca siyah- beyaz desenli modeller ile zebra desenleri Ayyıldız straplez mayo modellerinde her daim kadınların gözdesi olmaya devam ediyor. Ayyıldız’ın tek renk askısız mayo modellerinde ise siyah, kırmızı, saks rengi, lacivert ve hâkî rengi bulunuyor.

Ayyıldız’ın straplez mayo modellerine sahip olmak için web sitemizi ya da mağazalarımızı ziyaret edin.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.