Hesabım
Sepetim
Filtre

{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}

{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}

Marka

Model

{{ FILTER.NAME }}

Fiyat

Saten Gecelik Modelleri

Gecelikler hem rahat bir uyku hem de şık bir görünüm için ideal kıyafetlerdir. Gecelik çeşitleri her kumaştan elde edilebilen birçok farklı modelleri ile piyasada bulunmaktadır. Ama gecelikler arasında kumaşı ve zarafetiyle dikkat çekenler saten gecelik modelleridir.

Saten gecelikler uzunluğuna ve modeline göre farklılık gösterir. Saten gecelik elbise çeşitleri çoğunlukla askılıdır. Tasarımdaki bu tercih saten gibi zarif bir kumaşa en çok yakışanın ince askılar ve dantel askılar olmasıdır. Ayrıca ip detayları ve fırfırlar da saten gecelik modellerinde sıklıkla kullanılır.

Saten geceliklerin en çok tercih edilenlerinden biri babydoll modellerine yakın olarak tasarlanmış, genellikle transparan yapısı sayesinde iç gösteren saten kısa gecelik modelleri olmaktadır. Adeta şık bir gece elbisesini andıran modeller ise saten uzun gecelik adıyla bilinir. Ayrıca ev içinde bile şıklığından ödün vermek istemeyen ama konforu da ön planda tutan kadınlar için de şortlu modeller ile saten şortlu gecelik takımları tercih edilebilir. Şortlu gecelik modellerinde spor stile yaklaşan çeşitlerin yanında daha klasik modeller de vardır. Konforuyla öne çıkan şortlu saten gecelik çeşitleri daha çok takım halinde dizayn edilir.  

Kadınların favori yatak kıyafetlerinin başında gelen tüm bu ürünler saten gecelik takımı olarak set halinde de satın alınabilir. Bu takımların içinde iç çamaşırı, bustiyer, gecelik, şort, sabahlık gibi uyku anında ve uyandığınızda ihtiyaç duyduğunuz tüm parçalar mevcuttur.

 

Saten Gecelik Özellikleri

Saten kumaşın ipeksi dokusu, pürüzsüzlüğü ve hafif parlak yapısı saten geceliklerde ilk göze çarpan özelliklerdir. Yumuşak dokusu sebebiyle tene temas ettiğinde rahatsızlık vermez, aksine saten gecelik modelleri kullananlarda hoş bir his bırakır. Saten kumaş parlak bir görünümdedir. Bu parlaklık simli gibi aşırı göz almaz. Yani satenden elde edilen kıyafetler zarif bir şıklığı bu hafif parlaklığı sayesinde muhafaza eder. Dolayısıyla saten gecelikler içinde hem asil hem de çok şık görünmeniz mümkün olur.

Bu pozitif niteliklerinin yanında saten kumaş çok sık dokunan bir yapıya sahip olduğu için iç göstermez. Sık dokunan bir kumaştan yapılmasına rağmen saten gecelikler oldukça hafif ve incedir. İnce olması ve ağırlığının az olması saten geceliklerin konfor sağlaması anlamına da gelir.

Saten geceliklerin bir diğer özelliği ise eğer doğrudan ipekten imal edilmişse çabuk kırışmasıdır. Ama pamuklu saten ve polyester içeren ipliklerle dokunan saten gecelik modelleri çabuk kırışmaz ve sanıldığının aksine ütü gerektirmez.

Satenin zarafeti biraz da vücut hatlarını belli etmesinde gizlidir. Saten gecelikleri giydiğinizde göğüs, bel ve basen bölgeleriniz daha belirgin şekilde hissedilir. Bu da kadınsı ve çekici bir stil yaratmanızı sağlar.

 

Saten Gecelik Alırken Neden Ayyıldız'ı Tercih Etmeliyim?

Ayyıldız’ın saten gecelikleri ve saten gecelik takımları kalitesi, rahatlığı ve zarif görünümü ile kendini ev kıyafetleri içinde de iyi hissetmek isteyen kadınlara sunuluyor. Yılların tecrübesi ile ürettiği her parçanın hakkını veren Ayyıldız cesur ve kendine güvenen kadınlara özel saten babydoll modelleri ile büyülüyor. Ayyıldız’ın babydoll modelleri transparan dokulu, askı detaylı ve dantellerle zarafeti artırılmış, göğüs kısmı saten kumaştan yapılmış ürünlerden oluşuyor. İç gösteren yapısıyla babydoll rahatlığında olan saten kısa gecelik çeşitleri de kadınların favori geceliklerinden. Transparan modellerde yaka detayı ve sırt dekoltesi ile dikkat çeken fuşya ve siyah renk gecelikler de bulunuyor.

Kısa modellerden bir diğeri tamamen saten kumaştan üretilen, ekru, siyah ve kırmızı renkleri bulunan asimetrik askılı saten gecelik. Göğüs detayı ve elbisenin yan kısmı boyunca uzanan ip detayları ile dikkat çeken kırmızı saten gecelik modelleri de Ayyıldız’da. Desenli ve düz renk siyah saten gecelik modelleri ile dişiliğin sembolü leopar desenli uzun saten gecelik modellerini de Ayyıldız’ın gecelik koleksiyonu içinden edinebilirsiniz.

 

 

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.