Hesabım
Sepetim
Filtre

{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}

{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}

Marka

Model

{{ FILTER.NAME }}

Fiyat

Sırala
 • Alfabetik A-Z
 • Alfabetik Z-A
 • Yeniden Eskiye
 • Eskiden Yeniye
 • Fiyat Artan
 • Fiyat Azalan
 • Rastgele
 • Puana Göre
 • Varsayılan Sıralama
X KAPAT

Kadın Mayo Modelleri

Günümüzde her modeline ve her renk ile desenine kolaylıkla erişebildiğimiz bayan mayo çeşitleri yüzme aktivitesi için özel olarak tasarlanmış kıyafetlerdir. Vücudu tamamen saran mayolar suyu itme özelliğine sahip kumaşlardan yapılır. Bu kumaşlar çabuk kurudukları, ıslakken şekillerini korudukları ve iç göstermedikleri için de oldukça kullanışlı ürünlerdir.

Dünyanın en iyi mayo kumaşları standart şekilde sentetik bir lif olan %80 polyamid, %20 de elastan içerir. Karışım oranı değiştiğinde mayoların kalitesi ve fiyatı da değişir. Daha ekonomik mayo ve bikinilerin üretiminde ise farklı materyaller de kullanılır.

Kadın Mayo Çeşitleri

Su itme özelliğine sahip, iç göstermeyen özel kumaşlardan üretilen mayo, yüzme esnasında rahat edilmesini sağlayan ve çabuk kuruyan nitelikleri ile suya girerken giymek üzere tasarlanmış ürünlerdir. Deniz ve havuz kenarlarında herkesçe giyilen mayolar yüzme sporunun ekipmanlarından biri olarak da işlev görür. Temel olarak iki ya da tek parçadan oluşan kadın mayolarından birbirinden farklı sayısız alternatif bulunuyor. Ama bu ürünler kullanım amaçlarına, modellerine ve fiziksel niteliklerine göre sınıflandırılabiliyor. Şıklığı ve konforu ile bilinen kadın mayo çeşitlerinin başında hamile mayo modelleri ve profesyonellere yönelik üretilen yüzücü mayo modelleri geliyor. Kadın mayoları tasarımları baz alındığında etekli mayo, straplez mayo, mayokini, tek kol mayo, şortlu mayo, toparlayıcı mayo adı ile de biline korseli mayolar ile destekli mayo modelleri olarak sınıflandırılıyor. Mayoların ayrıca yaka dizaynına göre V yaka mayo ve yuvarlak yaka mayo modelleri de bulunuyor. Renklerine ve desenlerine göre mayo çeşitleri ise düz renk mayo ile desenli mayo çeşitleri oluyor.

Yüzücü Mayo

Yüzme sporunu profesyonel olarak gerçekleştirenler için tasarlanan yüzücü mayo modelleri yüzme esnasında rahatlık sağlaması açsısından sırt kısmını açıkta bırakacak biçimde dizayn ediliyor. Sırt askıları genellikle birleşik olan bu mayoların farklı biçimde dizayn edilmesinin nedeni rahat kulaç atılmasını sağlamak. Kürek kemiklerinin açıkta bırakılması büyük kulaçlar atmayı olanaklı kılıyor ve böylece sporcu hızlı yüzebiliyor. Aynı zamanda bu mayolar bedene tam oturuyor ve suyu asla tutmuyor.

Hamile Mayo 

Hamile kadınlar her kıyafette olduğu gibi mayolarda da karın kısmını sıkmayacak hamile mayolara ihtiyaç duyarlar. Hamilelerin suda ve plajda rahat etmesini sağlayan bu mayolar karın bölgesini sıkmayacak şekilde tasarlanmış oluyor. Hamile mayolarında kumaşlar genellikle ekstra yumuşak yapılıyor ve mayoların çabuk kuruması hedefleniyor.

Mayokini

İçinde bulunduğumuz yüzyılın başlarından bu yana popüler olan mayokiniler bikiniler ile mayoları birleştiren bir dizayna sahip. Oldukça şık ve değişik görünen bu ürünler mayolar gibi tek parça, bikiniler kadar da göz alıcı. Mayokinilerin göze çarpan ilk özelliği alt ve üst parçanın birbirine bağlı olması. Mayokinilerin temel mantığı karın ve bel bölgesinin açıkta bırakılmasına dayanıyor. Böylece tek parça mayolardan çok daha hızlı şekilde kuruyan mayokiniler, mayo seçimimde estetiği ön planda tutan kadınların tercihi.

Straplez Mayo

Bilindiği gibi straplez kıyafetlerde askı bulunmaz. Straplez mayolar da esasen askısız deniz kıyafetleri. Modellerine göre takılıp çıkarılabilen askıları da barındırabilen bu mayo çeşidi sırttan sıkı şekilde tutturulduğu ve göğüs bölgesindeki silikon parçalarla desteklendiği için kaymıyor. Güneşlenme sonra askı iz bırakmadığı için kadınlar tarafından sıklıkla tercih edilen straplez mayo modelleri sırtı büyük ölçüde açık bıraktığı için yüzme esnasında da rahatlık sağlıyor.

Şortlu Mayo

Şortlu mayoların en güzel özelliği bedenin alt kısmını sıkıca sarması ve rahat hareket edebilmeyi sağlaması. Bu mayoların farklı çeşitlerinde istenilen şort uzunluğu bulunabiliyor. Kapalı mayoları tercih edenler için ideal olan şortlu mayo modelleri kıyafetin üstü ile bağlantılı tek parça ya da bağımsız iki parçadan oluşabiliyor. Sporcu mayolarında da kullanılan bu model hem rahat hem de bacakların üst kısmı ile kalçayı kamufle edecek cinsten ürünler.

Etekli Mayo

Şortlu mayolar gibi etekli mayolar da beden kusurlarını gizlemek için sıklıkla tercih ediliyor. Bu modelde alt kısımdaki klasik mayoyu saklayacak biçimde üzerine kısa bir etek geçirilmesi söz konusu. Kalça ve bikini bölgesini kapatan etekli mayo modellerinde etek boyu tasarıma göre değişiklik gösteriyor. Daha çok yırtmaçlı ve fırfırlı modelleri bulunan etekli mayolar çok uzun yapılmıyor. Bunun nedeni yüzme esnasında kullanıcının rahat hissetmesi ve hareketlerinin etek yüzünden kısıtlanmaması.

Toparlayıcı Mayo

Korseli mayo olarak da anılan toparlayıcı mayo modelleri adeta bir korse gibi vücudu sararak daha ince görünmenizi sağlıyor. Bu mayoların toparlama özelliği üretildikleri özel kumaşlardan ileri geliyor. Kullanıcıların fit bir görünüme kavuşmasını sağlayan bu mayolar beli daha ince, göğüsleri daha dik ve kalçaları daha yuvarlak hatlı gösteriyor. Bedeni küçülten toparlayıcı ya da diğer adıyla korseli mayo modellerinin hem klasik hem de spor stile hitap eden çeşitleri mevcut.

Destekli Mayolar

Bazı kadınlar mayoların üst parçalarında toparlayıcı ya da destekleyici pedlere ve balenlere ihtiyaç duyuyor. Destekli mayolar büyük göğüsleri kalın askılar yardımı ile toparlarken destekleyici pedlere sahip mayolar göğüsleri daha büyük ve biçimli göstermek için üretiliyor. Çıkarılabilir destekler ile birlikte sabit pedleri bulunan bu mayo çeşidi kadınlar arasında en çok tercih edilen ürünlerden.

Tek Kol Mayo 

Asimetrik bir görünüm sunan tek kol mayo modelleri oldukça şık deniz kıyafetlerinden biri. Omuz kısımlarından birinde askı olan bu mayolar estetiği rahatlıktan daha çok önemseyen kadınların tercihi. İddialı ve çarpıcı olan bu mayolar yoğun şekilde yüzmek isteyenler ile sporculara tavsiye edilmese de kalın tek askılı çeşitleri herkesin kullanımına uygun.

Yuvarlak Yaka Mayo

Sporcu mayoları ile tek parça mayolarda en rahat yaka modelini vadeden yuvarlak yaka mayo modelleri kız çocuk mayolarında da ideal modeller. Çok konforlu olduğu için herkesçe kullanılan bu mayolar göğüs kısmını fazla açıkta bırakmıyor.

V Yaka Mayo

Derin dekolte sevenlerin ve ince gözükmek isteyenlerin tercihi olan V yaka mayolar daha çekici görünmenin de anahtarı. Birçok farklı modeli bulunan bu mayolar oldukça şık ve çarpıcı.

Düz Renk Mayo

Plajlarda ve havuz kenarlarında asil ve sade bir görünüme imza atmak için tercih edilen düz renk mayolar en çok siyah, kırmızı ve mavi tonlarında tercih ediliyor. Her modele çok yakışan düz renk mayoların son yıllarda en sevilenleri neon düz renk mayo modelleri.

Desenli Mayo

Son zamanların retro esintilerinden hareketle mayo tasarımlarında çokça rastladığımız etnik desenler ile doğanın figürleri ile geometrik desenler çok revaçta. Ayrıca kadınların vazgeçemediği leopar ve zebra desenleri de iddialı mayo tasarımlarında yer alıyor.

Zayıf Gösteren Mayo Modelleri Hangileridir?

Tüm kadın giyim ürünlerinde olduğu gibi kadın mayolarında da daha fit görünmeniz mümkündür. Bunun için öncelikli olarak korseli yani toparlayıcı mayo modellerini tercih etmenizi öneririz. Sıkı bir kumaşın yanında özel dokuması ve kumaş özellikleri ile kalça kısmını kaldırarak daha şekilli gözükmesini sağlayan toparlayıcı mayolar, bel kısmı ile karın bölgesini tutarak birkaç beden küçük görünmenize olanak tanıyor. Göğüs kısmını olduğundan dik hale getiren bu mayolardan başka, koyu renk mayolar da amacınıza hizmet edecektir. Ayrıca büyük desenlerin bedeninizi büyük göstereceği de malumunuz.

Bedeninizin daha zayıf görünmesi için V yaka modeller ile göğüs bölgesinde pencerelerin bulunduğu mayoları tercih edebilirsiniz. Ayrıca kemerler ve yaka detayları da illüzyon yaratmanıza yardımcı olur. Kalça ve üst bacaklarınız kalın ise etekli ve şortlu mayoları kullanabilirsiniz.

Mayo İle Bikini Arasındaki Farklar Nelerdir?

Mayo deniz kıyafetlerine verilen gelen adı ifade eder ve bikiniler de tüm diğer mayo çeşitleri gibi bu kavram tarafından kapsanır. Ama “mayo” sözcüğü genel itibari ile vücudu saran tek parça deniz kıyafeti olarak algılanır. Bikini ise alt ve üst olmak üzere iki parçadan oluşan mayo modelidir.

Mayolar yüzme esansında konfor sağlayan ürünlerdir. Bikiniler iki parça oldukları için rahatça giyilip çıkarılırlar ama mayolar kadar rahat ürünler değillerdir. Fakat bikinilerle güneşlenmek oldukça konforludur. Ayrıca mayoların karın kısmı kapalı olduğu için bikinilerden daha geç kururlar ve güneşlenme esnasında özellikle göğüs altında karın bölgesinin bitimine kadar güneş ışınlarını cilde geçirmezler.

Bikini ile mayo arasındaki en büyük farklardan biri de bikinilerin daha çabuk kurumasıdır. Modellerine göre mayo ve bikiniler arasında estetik olarak çok fazla fark yoktur. İkisi de tasarımları itibari ile şık ürünler olabilirler.

Mayo Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Plajlarda hem rahat etmek hem de şık görünmek için mayo seçimini doğru şekilde gerçekleştirmeniz gerekir. Mayo alırken dikkat edeceğiniz noktaları bilmek ise kriterlerinizi belirleyip sizin için ideal olan seçimi yapmanızı sağlar.

 •  Mayo seçiminde ilk kriteriniz kullanım amacınıza hizmet eden mayo modelini belirlemek olmalı. Çünkü havuz ve deniz mayoları farklı özelliktedir. Ayrıca profesyonel mayolarının nitelikleri de herkesçe kullanılan mayolardan farklılık göstermektedir.
 • Mayoların kumaşlarına dikkat etmelisiniz. Vücudu tam saran, suyu iten, içinde rahat hareket etmenizi sağlayan elastikiyete sahip ve hızlı kuruyan kumaşlardan elde edilen mayolar ilk tercihiniz olmalı.
 • Mayoların içini göstermemesine dikkat edin. Özellikle açık renk mayoların astarlı olması bu açıdan önemlidir.
 • Vücut tipinize göre mayo tercih etmeli, kusurlu bölgeleri kapatacak özellikte mayoları almalısınız.
 • Bedeninize tam oturan mayo ve bikiniler ile rahat edeceğiniz atlamayın. Mayonuzu dar ya da geniş seçmeyin.
 • Mayoları sadece yüzmek için değil, güneşlenmek için de aldığınızı unutmayın. Güneşlenmenizi zorlaştıracak ürünlerden kaçının.
 • Yıkanması ve kurutulması kolay mayoları tercih edin.
 • Yılın trendlerine uygun en tarz mayolar ile en kaliteli deniz kıyafetlerini bulabileceğiniz Ayyıldız’dan seçiminizi yapın.

2022’nin En Şık Kadın Mayo Modelleri

Tüm giyim ürünlerinde olduğu gibi mayoların da her sene yeni trendlere uygun modelleri üretiliyor. Mayo markaları klasikleşmiş bikini ve mayolarının yanında o yılın modasına paralel şekilde trend modellere de koleksiyonlarında yer açıyor. Son zamanlarda kadın mayolarında popüler olan modellerden esinlenerek üretilen 2022 yaz sezonunun mayo ve bikinilerinde aranan özelliklere siz de göz atın.

 • Son yıllarda dünya giyim modasında retro esintiler hâkim. Geçmişten gelen bu rüzgârdan kadın mayo ve bikinileri de etkilenmiş durumda. Bu doğrultuda mayolarda geometrik şekiller, doğanın renkleri olan yeşil, kahverengi ve sarı tonlar ile etnik desenler sıklıkla kullanılıyor.
 • Eskiye dönüş teması özelinde karşımıza çıkan pötikareler mayolarda da kendini gösteriyor.
 • Retro modellerde batik desenler de bu yaz çok moda. Ayrıca tığ işi gibi görünen örme detaylı mayo ve bikiniler de 2022 yazında çok tercih edilecek.
 • Retro modellerin yanında 2022 yaz aylarında plajlarda en çok göreceğimiz mayolar neon renklerden oluşacak. Özellikle neon yeşil ve neon pembeler plajlarda ve havuz kenarlarında göz alacak.
 • Gösterişli ve şık modellerden hoşlananlar için fırfırlı ve drapeli mayolar ile simli ve parlak kumaşlara sahip bikiniler de sezonun en dikkat çeken ürünleri olmaya aday.
 • Bu yaz tek omuzlu asimetrik mayoları da sık sık göreceğiz.
 • Mayoların üst kısımlarında ve bikini üstlerinde ise derin V yaka modeller bu yaz revaçta olacak. Cesur ve çekici görünmek isteyen kadınlar derin dekolteli V yaka modellerden yine vazgeçemeyecek.
 • Bu yaz dekolte sadece göğüs dekoltesi ile sınırı değil. Bel, sırt ve göğüs altı ile karın bölgesini açıkta bırakan geniş pencereli mayolar da bu yıl çok trend.
 • Her yaz sezonunda iddialı kadınların tercihi olan leopar desenli mayolara, bu sene yoğunlukta olmasa da rastlamak mümkün. Leoparın yerini ise zebra desenleri alacak gibi görünüyor.
 • Yandan bağlamalı bikini altları ile ortasından büzgülü üstler bu yıl da çok moda. Ayrıca sırtında çapraz bağlama detayı bulunan bikiniler ile beli saran ipleri ile çarpıcı görünen modellere de bu yaz çok fazla talep olacak.
 • 2022 yazında etnik desenlerin ve rengarenk modellerin yanında vazgeçilmez tek renk ve düz mayolar da bulunuyor. Sadeliğin şıklığını minimalist modellerle sahillere taşımayı arzulayanlar için tek renk ve desensiz mayo ile bikiniler bu sezonda da mevcut.
 • Son yılların modası olan yüksek bel, bikinilere de sirayet etmiş durumda. Yüksek belli bikini altları 2022 yazında sahillerde ve havuz başlarında sıklıkla kullanılacak.

Yazın trendlerinden olan tüm bu mayo ve bikini modellerini Ayyıldız’dan edinebilirsiniz.

Kadın Mayosunun Tarihçesi

Yüzme sırasında rahat olmak için tasarlanan bayan mayo modelleri vücudun belli bölgelerini kapattığı ve kalan kısımları açıkta bıraktığı için geçmişte tartışmalı kıyafetler olmuşlardır. 18. yüzyılın ortalarından itibaren özellikle Avrupa’da deniz banyosu yapmanın bir ihtiyaç olduğu düşünüldüğünde mayoların da ciddi biçimde gereksinim duyulan ürünler olduğu anlaşılacaktır.

 1960’larda ancak günümüzdekine yakın bir forma kavuşan mayolar 18. yüzyılda bilinmiyordu. Bu nedenle insanlar günlük kıyafetleri ile denize giriyorlardı. Bu erkekler için büyük bir sorun olmaktan uzakken kadınlar deniz banyosu yapabilmek için tekerlekli paravanları kullanıyorlardı.

19. yüzyılda ise iç göstermeyen naylon kumaşlardan yapılmış deniz giysileri ile mayo üretimine giden yol açılış oldu. Ama tek parça olan ve naylondan elde edilen bu kıyafetler pek de konforlu değildi.

20. yüzyılın başında yüzmenin olimpik bir spor haline gelmesi yüzme için özel ve kullanışlı kıyafetlerin ortaya çıkmasını gerekli kıldı. Bu doğrultuda günümüzdekine benzer kadın mayo modellerinin temeli atılmış oldu. Fakat bu yıllarda mayolar jarse kumaştan yapılıyordu. 1930’larda etekli modelleri çıkan bu ürünler yavaş yavaş gelişimini tamamlamaya aday oldu. 1947 yılında ise ilk modern kadın mayosu Fransız tasarımcı Louis Reard tarafından tasarlandı.

1960’larda ise kadın mayoları naylon ile likralı kumaşlardan üretilerek günümüzdeki şekline kavuşmuş oldu.

Mayo Alırken Neden Ayyıldız'ı Tercih Etmeliyim?

En güzel mayo modelleri ile en kaliteli deniz kıyafetlerini bulabileceğiniz Ayyıldız 64 yıldır alanında Türkiye’nin en güvenilir markası olmayı istikrarlı şekilde sürdürüyor. Aradığınız her model mayoya kolaylıkla ulaşabileceğiniz Ayyıldız’da yüzücü mayolarından hamile mayolarına, straplez modellerden asimetrik kesimli çeşitlere, bağlama detaylı mayolardan destekli bikinilere kadar istediğiniz her ürün bulunuyor.

Ayyıldız mayo modelleri desenli ve düz seçeneklerinin yanında beden kusurlarını kapatan etek ve şortlu mayolar ile dinamik genç mayo modellerini de içeriyor. Klasik ve retro mayo çeşitlerinin yer aldığı Ayyıldız mayo koleksiyonu en yüksek kalite kumaşlardan üretilen sınırsız seçeneklerini sizlere sunuyor.

Ayyıldız kadın mayo fiyatları hakkında bilgi almak ve size uygun mayo modellerini belirleyerek siparişinizi vermek için web sitemizi ziyaret edebilir, mağazalarımızdan kadın mayo ve kadın bikini modellerini seçebilirsiniz.

Yazın sıcakları kendini göstermeye başladığında tatil planları yapılır. Herkesin günlük kıyafetlerde giyim tarzı nasıl birbirinden farklı ise mayo ve bikini tercihlerinde de farklılık gösterir. Mayo giymeyi seven kadınlar, yaz tatili için mayo modelleri arayışına girer. Mayo modellerimiz, vücudu tamamen sarar. Aynı zamanda tasarımlarımızı yüzme için son derece rahat ve suyu itme özelliğindeki kumaşlardan üretiriz. Özel kumaş yapısına sahip kadın mayo modellerimiz, ıslakken iç göstermez. Ayrıca şekil bozukluğu da olmaz. Çabuk kuruma özelliklerine sahiptir. Bu sebeple oldukça kullanışlı ve fazlaca tercih edilen modeller arasındadır.

Kumaş yapısına göre mayolarımızın kalitesi değişkenlik gösterir. Her bedene uygun seçeneklerimiz, her kadının beğeni ile kullandığı ürünlerdir. Tek parça üretimler yoğun olmakla birlikte iki parça mayolarımız da mevcuttur. Farklı renk ve desenlerde ürettiğimiz mayolarımızda ince ya da kalın askılı, tek omuz askılı veya straplez modellerimiz vardır. Bunun yanı sıra toparlayıcı mayo çeşitleri de oldukça yoğun tercih edilen seçeneklerimiz arasındadır. Bu tür mayolarımız, fazlalıkları olanlar için oldukça avantajlıdır. Vücudu saran ve toparlayan bir yapıda olduğu için daha estetik görünüm sağlar. Pek çok renk, model ve kalitede üretilen mayolara Ayyıldız kalitesiyle ulaşabilir, marka güvencesiyle satın alabilirsiniz.

Estetik ve Modern Kadın Mayo Çeşitleri

Her kadın günün her anında kendine yakışan ve şık kıyafetler giymek ister. Özel bir toplantıda, pazara giderken hatta plajda da bu durum aynıdır. En şık plaj kıyafetlerinin yer aldığı sitemizde pek çok Ayyıldız mayo ve bikini modelleri mevcuttur. Daha gösterişli giyinmekten hoşlanan kadınlar için bikinilerimiz, daha kapalı olmasını isteyenler için ise mayolarımız daha uygundur. Bunun yanı sıra mayokini modellerimiz her ikisi için de uygun olup sıklıkla tercih edilen ürünlerdir. Farklı detaylara sahip, her kadının zevkine uygun ürünlerimizde vücut yapısına göre tercihlerde bulunulması önerilir.

İdeal Kadın Mayo Modeli Nasıl Olmalı?

Mayo veya bikini alışverişi yaparken kendi vücudunu tanıyarak doğru seçimler yapmak mümkündür. Fazla kiloları toparlayıcı mayo modelleri ile gizleyerek estetik bir görünüş sağlanabilir. Bu durum ise kadınlar için oldukça önemlidir. Vücut yapısına göre mayo ve bikini tercih etmek, her zaman daha özgüvenli aynı zamanda mutlu hissettirir. Bunun yanı sıra küçük göğüs yapısına sahip olan kadınların V yaka mayolarımızı tercih etmesi çok daha estetik bir görünüş sağlar. Straplez ve destekli bikinilerimiz de aynı durum için geçerlidir. En iyi mayo, kişinin kendi vücudunu tanıyarak aldığı ve severek kullandığı modeldir. Bu sebeple mayo ya da bikini satın alırken öncelik vücuda en uygun modele, sonrasında da kişisel zevklere göre hareket edilmelidir.

Her Tarza Uygun Kadın Mayo Kombinleri

Plaj şıklığı, her kadının istediği ve uyguladığı giyim halidir. Çeşit çeşit bikini ve kadın mayo modelleri, farklı şekillerde kombine edilerek hem şık hem zarif görünüm ortaya konur. Daha eski yıllarda genelde tek renk üretilen mayo ve bikini modellerini bulunan dönem içerisinde çok daha çeşitli tasarlarız. İki parça mayo modellerimizde parçaları değiştirerek farklı renklerin uyumu ile kombin yapılabilir. Tek parça olan bayan mayo modelleri ise üzerine şık bir pareo giyerek tamamlanabilir. Bunun yanı sıra takılan aksesuarlar ve modası hiç geçmeyen hasır plaj çantaları da yapılacak kombinin birer parçasıdır. Siyah mayo modellerimiz, her türlü renk ve aksesuar ile uyum sağlayan kurtarıcı modellerden biridir. Ayyıldız ile yaz kombininizi hazırlayabilirsiniz.

Kadın Mayo Seçimi Nasıl Yapılır?

Mayo seçimi yapılırken dikkat edilmesi gereken ilk durum vücut yapısıdır. Vücudu tanıyarak yapılan seçimler şık bir görüntü ortaya koyarken aynı zamanda özgüven sağlar. Sırt dekolteli mayolarımız, oldukça estetik ve şık durur. Ayrıca göbek ve bel çevresinde kilo problemi olanların bu mayoları tercih etmesi önerilmez.

Ayyıldız mayo seçeneklerimiz arasında kilo problemi olanlar için toparlayıcı özelliğe sahip çeşitler mevcuttur. Bu tür Ayyıldız marka mayolarımız, vücudu toparlayarak bel ve göbek bölgesinde olan fazlalıkları kamufle eder. Bunun yanı sıra basen bölgesini göstermek istemeyen ya da kilo problemi olan kadınların etekli mayo seçerek son derece şık ve zarif bir görüntü elde edeceğini belirtmek gerekir. Mayo kullanmak istemeyen fakat göbek bölgesinden rahatsız olan kadınlar için de yüksek bel bikini takımı çeşitlerimiz, önerdiğimiz parçalar arasındadır. Küçük göğüs yapısına sahip olanların destekli bikini tercih etmesini öneririz.

Bütçenize Uygun Kadın Mayo Fiyatları

Yaz yaklaşırken mayo fiyatları da en çok araştırılan konulardandır. Mayo ya da bikininin modeline, kumaş yapısına ve kalitesine göre fiyatlar değişkenlik gösterir. Tek parça mayo ya da bikinilerin omuz detayları, destekli olup olmadığı, kumaş yapısı ve astar gibi unsurlar fiyatı etkileyen unsurlar arasında yer alır. Özellikle bikini modellerimizi iki parça olarak üretiriz. Bu parçalarımızı ayrı ayrı da alıp kombin etmek mümkündür.

Mayo tercihinde bulunurken pek çok seçeneğimiz ile karşı karşıya kalınır. Bu noktada mayonun özellikleri, detayları ve kumaş yapısına göre fiyat değişir. Her bütçeye uygun Ayyıldız mayo modelleri ve fiyatlarına sitemizden ulaşabilirsiniz. Bu sayede uygun fiyatlara kaliteli alışverişin keyfini çıkarabilirsiniz.

Yeni Sezon Kadın Mayo Modelleri Nelerdir?

Yeni sezonla birlikte plajlar ve havuz başları canlanırken, sıcak havadan bunalanlar kendini serin sulara atıyor. Hal böyle olunca de rengarenk ve çeşit çeşit indirimli mayo modelleri de kadınların vazgeçilmezleri haline geliyor.

Yüzmek için en ideal ekipman olan mayo bikini modelleri de hemen her sezon farklı seçeneklerle kadınların karşısına çıkıyor. Yeni sezonla birlikte spor mayolar kategorisinde yer alan sırt dekolteli mayolar sağladığı konforun yanı sıra şıklığı ile kadınların gözdesi olurken, UV korumalı mayo modelleri şıklık ve rahatlığının yanı sıra sağlığına da özen gösterenler tarafından tercih ediliyor.

Bulunduğu her ortamda çekiciliğini ve feminenliğini ortaya koymayı seven kadınların tercihi olan leopar desenli mayo modelleri yeni sezonda da en gözde parçaların başında yer alıyor.

Ayrıca bağcıklı mayo modellerinin yanı sıra kemerli mayo modelleri de kadınları moda dergilerinden fırlamış bir şıklığa ulaştırdığı için en çok tercih edilen kadın mayo modellerinin ilk sıralarında yer alıyor.

Fermuarlı mayolar, tarzını yansıtmak ve nerede olursa olsun şıklığından ödün vermek istemeyen kadınlar tarafından yeni sezonda sıklıkla tercih edilirken, kadın fırfırlı mayo modelleri de zamansız bir şıklığa imza atmanın en kolay yolu olarak karşımıza çıkıyor.

Yeni sezonun plaj modasında elbette kadın mayokini modelleri de sıklıkla yer alıyor. Bikininin rahatlığını, mayonun şıklığını bir araya getiren mayokini çeşitleri farklı renk ve desenleriyle kadınların beğenisine sunuluyor.

Küçük Göğüslü Kadınlar Hangi Mayo Modellerini Seçmeli?

Küçük göğüslü kadınlar, mayo seçiminde göğüslerini daha dolgun gösteren mayo modellerini tercih ederek istedikleri görüntüye ulaşabilirler. Bunun için destekli, balenli ve dolgulu mayo modelleri iyi birer tercih olabilir. Bunun birlikte ince askılı mayo ve ip askılı mayo modelleri de göğüs dekoltesini daha belirginleştirdiği için rahatlıkla tercih edilebilir.

Spor mayolar da vücudu sıkı bir şekilde sarması ve sırt dekoltesi ile göğüs bölgesini ön plana çıkarmaya yardımcı olan mayo çeşitleri arasında yer almaktadır.

Aynı zamanda tek parça mayo kullanımında göğüs bölgesi desenli ve renkli modeller tercih edildiğinde dikkat göğüs bölgesine çekilerek daha dengeli bir görünüm elde etmek mümkündür.

Vücut Tipine Uygun Mayo Nasıl Seçilir?

Mayo seçiminde şık bir görünüm elde etmek için elbette mayonun kalitesi kadar kişinin vücut tipine uygun bir mayo modeli seçmesi oldukça önemlidir.

Kimi zaman üst gövdede olan fazlalıklar, kimi zaman kalça ve basenlerin geniş bir yapıda olması kadınları mayo seçimi yaparken zorlayabilir. Ancak bu konuda dikkat edilecek küçük ayrıntılar oldukça şık bir görünüşe sahip olmayı kolaylaştıracaktır.

Örneğin küçük göğüslü kadınlar göğüs bölgesinde kadın fırfırlı mayo modelleri ile hareketlilik yaparak dikkati üst bölgeye çekerken, mayonun alt kısmında yer alan şeritler, kalçaları daha dar göstermeye yardımcı olacaktır.

Büyük beden mayo kullanmayı tercih edenler için son dönemlerde sıkça kullanılan iki parçalı mayo modelleri kurtarıcı rolü görmektedir. Özellikle karın ve göbek bölgesindeki fazlalıkları kapatmaya yarayan bu tarz mayo çeşitleri kadınların kendini daha rahat ve özgüvenli hissetmesini sağlıyor.

Yine yarı kapalı mayo modelleri de bacak ve basen bölgesindeki fazlalıkları gözlerden uzaklaştırırken, UV filtreli mayo çeşitleri de tek parçalı ve iki parçalı mayo tercih edenlerin aklında bulunması gereken çeşitler arasında yer almaktadır.

Büyük göğüslü kadınlar ise kalın askılı mayo tercih ederek daha dengeli bir görünüme kolaylıkla sahip olabilir. Kalın askılı mayo modelleri göğüsleri daha toplu gösterirken böylelikle vücudun geri kalan kısmı ile orantılı bir görüntü oluşturur.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.